Odpust parafialny

10 czerwca 2019

31. w ostatni dzień maja po wielotygodniowych opadach deszczu w Skomielnej Czarnej zaświeciło słońce. Można odnieść wrażenie że był to uśmiech nieba dla parafian parafii ze Skomielnej Czarnej którzy przeżywali główna uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy Nawiedzenia. To wydarzenie stało się okazją do świętowania złotego jubileuszu kapłańskiego pochodzącego z Bogdanówki ks. Władysława Bylicy SDB. Kazanie jubileuszowe na Sumie jak i na pozostałych Mszach św. wygłosił przyjaciel Księdza Jubilata ks. mgr lic. Jan Gondro SDB, wieloletni dyrektor Gimnazjum im. św. Edyty Stein we Wrocławiu. Swoją obecnością nasze parafialne uroczystości zaszczycił swoją obecnością zaszczycił ks. Jarosław Pizoń, Inspektor Wrocławskiej Prowincji Salezjanów. Oprócz wielu parafian, rodziny, przyjaciół i gości, przybyli współbracia w powołaniu salezjańskim ks. Władysława. Na uroczystościach licznie byli obecni także rodacy Księdza Jubilata. „Najmłodszy powołaniem” ks. kanonik Julian Mizera świętujący w tym roku diamentowy jubileusz (60 lat posługi kapłańskiej), także złoty jubilat sprzed dwóch lat br. Czesław Wrona OFMCap, wśród gości obecny był także tegoroczny rubinowy jubilat br. Józef Mizera OFMCap (40 lat posługi kapłańskiej). Licznie przybyłych kapucynów uroczystości odpustowe okrasił swoja obecnością ks. Tadeusz Horawat SDB, świętujący w tym roku 35. lat posługi kapłańskiej. Najmłodszy tegoroczny jubilat pochodzący z naszej parafii to br. dr Jan Salawa OFMCap, aktualny przełożony wspólnoty w Leibniz (Austria), który 26 maja świętował perłowy jubileusz (30 lat posługi kapłańskiej). Najmłodszy obecny na uroczystości rodak, który przed rokiem przyjął posługę prezbiteratu to ks. Michał Mąka, wikariusz z Jordanowa. Dzięki obecności na odpuście i jubileuszu br. dr Tadeusza Bargiela OFMCap możemy cieszyć się oglądaniem fotorelacji z tego pięknego wydarzenia. Po uroczystej Eucharystii i procesji rodzina, przyjaciele i członkowie Rady Parafialnej złożyli życzenia i gratulacje Jubilatowi.

 

Foto: Br. dr Tadeusz Bargiel OFMCap

Zobacz galerię zdjęć:

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

  • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
  • 32-437 Skomielna Czarna 240
  • tel. +48 12 37 32 161
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…