Odpust Parafialny

26 sierpnia 2019

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – dla naszej wspólnoty parafialnej jest okazją do dziękczynienia Bogu za dar Matki Najświętszej obecnej w kopii Jasnogórskiego wizerunku. Siedemnastowieczny obraz Madonny z Dzieciątkiem namalowany przez paulińskiego mnicha na blasze miedzianej w 1635 r., wskutek zawieruchy wojennej w 1946 r. z Kołomyi na Pokuciu (obecnie miasto w obwodzie iwanofrankowskim na Ukrainie) dzięki repatriantkom Petroneli Kossowskiej i Zuzannie Perejmy z domu Kossowska trafił do Mielca. Kolejnym miejscem, gdzie Matka Boża Kołomyjska znalazła schronienie był klasztor braci kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie. Stamtąd, za zgodą Kurii Metropolitalnej w Krakowie w 1956 r. Łaskami słynący obraz został przekazany do nowo powstałej parafii w Skomielnej Czarnej.

Tegoroczna uroczystość odpustowa stała się okazją do złożenia Bogu dziękczynienia za 70. lat obecności i posługi duszpasterskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w parafii Skomielna Czarna. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycił nas br. Tomasz Żak, Minister Prowincjalny, Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, który przewodniczył uroczystej sumie oraz procesji odpustowej.
Okolicznościowe kazanie wygłosił br. Marek Metelica z Tenczyna, który odniósł się do początk naszej kapucyńskiej obecności w sercu Beskidu Makowskiego, wspominając budowniczych wspólnot kapucyńskich i parafialnej.

Na początku Eucharystii został poświęcony nowy sztandar parafialny, który na tę okoliczność został ufundowany przez Radę Parafialną. Sztandar został wykonany przez Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji z Hajnówki na Podlasiu.

 

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

  • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
  • 32-437 Skomielna Czarna 240
  • tel. +48 12 37 32 161
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…