Pielgrzymka kołomyjan

26 sierpnia 2019

Już po raz 31. do Skomielnej Czarnej tradycyjnie w pierwszą niedzielę września przybyli Kołomyjanie, osoby pochodzące z Kołomyi bądź ich potomkowie, którzy obecnie są rozsiani po różnych zakątkach naszego kraju. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w pierwszych dniach września 1988 roku. O tym spotkaniu tak pisał w kronice parafialnej ówczesny proboszcz parafii śp. o. dr Celestyn Giba OFMCap
3 i 4 września przybyła na teren parafii pielgrzymka 70. osób. Są to Rodacy z Kołomyi mieszkający w różnych miastach Polski. Przybyli z księdzem Stanisławem Jaremczukiem. Nocowali na kolonii. Wielkie to było przeżycie dla nich i dla parafian. Nasi parafianie zgłosili 70 noclegów, ale okazały się niepotrzebne.

W tym roku na coroczne spotkanie przybyło ponad 40. osób między innymi dzięki dobremu rozpropagowaniu pielgrzymki wsród społeczności kołomyjskiej przez panią Jadwigę Sionko oraz pana Bartłomieja Jasińskiego. Ponieważ Dom rekolekcyjny św. Ojca Pio był zajęty przez grupę rekolekcyjną, kilkanaście osób przybyłych dzień wcześniej na spotkanie z dalszych zakątków Polski, znalazło schronienie pod dachami Domu parafialnego oraz Domu zakonnego.

Miłym zaskoczeniem dla pielgrzymów była obecność ks. kan. Piotra Buka, aktualnego proboszcza parafii pw. N.S.P.J. w Sanoku, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Ks. kan. Piotr na początku lat 90. minionego wieku był proboszczem i budowniczym katolickiej wspólnoty wiernych w Kołomyi po upadku Związku Radzieckiego. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia oraz wysłuchaniu koncertu przed kościołem w wykonaniu Góralskiej Orkiestry Dętej ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki pielgrzymi udali się agapę do Domu duszpasterskiego.

 

Artykuł Gońca Pokuckiego

 

Zobacz galerię zdjęć:

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

  • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
  • 32-437 Skomielna Czarna 240
  • tel. +48 12 37 32 161
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…