Dożynki parafialne

01 września 2019

W pierwszą niedzielę września podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 składaliśmy Bogu dziękczynienie za plony i płody, które w tym roku zrodziła ziemia. Gospodarzami tegorocznych dożynek parafialnych w tym roku byli mieszkańcy ról: Sępowej i Wilkowej ze Skomielnej Czarnej oraz Majdówki, Kosmundów, Łazów i Polanki z Bogdanówki.

Przygotowane przez nich wieńce dożynkowe, zostały poświęcone przed Mszą św. przez br. Krzysztofa Juzbę, proboszcza parafii, następnie zostały wprowadzone procesyjnie do świątyni. Obecny na Eucharystii ks. kan. Piotr Buk, proboszcz parafii pw. N.S.P.J. w Sanoku w kazaniu nawiązał do znaku codziennego chleba w życiu człowieka oraz chleba, który staje się Ciałem Chrystusa, będącym pokarmem duchowym dla pielgrzymującego przez życie człowieka. Uroczysta liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli w tej niełatwej pracy na kolejny rok. Po zakończonej liturgii obecni na niej wierni mogli podzielić się kęsami pochodzącymi z chlebów, które zostały wcześniej złożone w procesji z darami.

 

Zobacz galerię zdjęć:

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

  • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
  • 32-437 Skomielna Czarna 240
  • tel. +48 12 37 32 161
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…