Pielgrzymka ks. Szpaka

03 sierpnia 2019

W sobotę 3 sierpnia do naszej parafii przybyła Pielgrzymka Młodzieży Różnych Dróg, której pomysłodawcą był śp. ks. Andrzej Szpak. Duchowymi przewodnikami pielgrzymki byli br. Cordian Szwarc OFM oraz br. Marek Kosacz OP. W 41. Pielgrzymce wzięło udział ponad 200 osób. Pielgrzymi w tym dniu przeszli odcinek z Jordanowa idąc szlakiem przez Górę Groń do Skomielnej Czarnej. Pobyt pielgrzymów w parafii rozpoczął się od celebracji Mszy św. podczas której dwie dziewczynki Julia i Sawa po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Komunię św.

Po Mszy św. pielgrzymi zostali ugoszczeni kapucyńskim posiłkiem. Po krótkim odpoczynku udali się w dalszą drogę, by idąc przez Górę Koskową dotrzeć do Bieńkówki na nocleg.
Pielgrzymka Młodzieży Różnych Dróg, podąża różnymi drogami z różnych stron Polski, a zdarzało się że i z zagranicy, do Częstochowy. W tym roku do Jasnogórskiej Madonny pielgrzymi wyruszyli z Ludźmierza, gdzie wcześniej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w dniach 29 - 31 lipca przeżywali rekolekcje. Charakter tej pielgrzymki jest nieco odmienny od tradycyjnych pielgrzymek – jest to rodzaj rekolekcji w drodze. Trzon pielgrzymki stanowią rodziny z dziećmi. Część uczestników jest poszukująca, dlatego pielgrzymka ma charakter konwersyjny a homilię i konferencje dialogowy.

 

Plan pielgrzymki:

 

Zobacz galerię zdjęć:

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

  • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
  • 32-437 Skomielna Czarna 240
  • tel. +48 12 37 32 161
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…