Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

13 październik 2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.;
  • w piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty;

 2. Dziś po Mszach św. przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" nazywanej żywym pomnikiem św. Jana Pawła II, która pomaga duchowo i materialnie młodym, zdolnym ludziom z małych miejscowości.

 3. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w październiku o godz. 17.30.

 4. Od dziś, za ławkami w kościele są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo prosimy o wyraźne i czytelne wpisywanie na nich imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych, za których będą sprawowane Msze św. w Dzień Zaduszny oraz będziemy się modlić na różańcu w miesiącu listopadzie.

 5. W przyszłą niedzielę, w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii  br. Marka Bakierzyńskiego, kapucyna pracującego w Rosji, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy w tamtejszym Kościele. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć  działalność braci składając ofiarę do puszek przed kościołem.

 6. Także w przyszła niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. nawiązująca do kultu Św. Huberta – patrona myśliwych, leśników i jeźdźców, którą udało się zorganizować dzięki współpracy Wójta Gminy Tokarnia, Oddziału Górali Kliszczackich w Skomielnej Czarnej oraz Koła Łowieckiego „Świt” Kraków – Bogdanówka. Ma ona wyjątkową ceremonię oraz oprawę muzyczną liturgii, którą wykonają jedyny w kraju Zespół Francuskiej Muzyki Myśliwskiej „Trompes de Pologne” (czyt. Tromp de Poloń) przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie pod kierownictwem Henryka Mąki, grający na historycznych trąbach myśliwskich oraz Paweł Szukalski - muzyka organowa. Po Mszy Św. odbędzie się krótki koncert w ich wykonaniu oraz prezentacja Zespołu.

 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z ról: Chuchrowej i Czopkowej. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W najbliższą sobotę o posprzątanie naszej świątyni prosimy parafian z roli Kusikowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.

 8. Dziękujemy za ofiarowane ziemniaki panu Czesławowi Hobotowi z roli Chuchrowej.

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…