Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

25 sierpień 2019 r.

XXI Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w naszej parafii odpust. Uroczystość odpustowa będzie okazją do złożenia Bogu dziękczynienia za 70. lat posługi duszpasterskiej Braci Kapucynów w naszej parafii. Suma, której będzie przewodniczył br. Tomasz Żak, Minister Prowincjalny, Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów, będzie o godz. 11.00 bezpośrednio po niej procesja. Bardzo prosimy o udział w procesji dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, panie niosące feretrony, istniejące w parafii poczty sztandarowe oraz Góralską Orkiestrę Dętą. Na Sumie zostanie poświęcony sztandar parafialny, który został ufundowany przez Radę Parafialną.

  • we wtorek – wspomnienie św. Moniki;
  • w środę – wspomnienie św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła;
  • w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 2. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy gościć pielgrzymów „Kołomyjan”, którzy tradycyjnie w pierwszą niedzielę września przybywają do swojej Matki, w kopii jasnogórskiego wizerunku. Także w tym dniu na sumie odbędą się dożynki – parafialne dziękczynienie za plony ziemi.

 3. Dziękujemy Br. Grzegorzowi Romanowiczowi za pomoc duszpasterską okazaną podczas pobytu w Skomielnej Czarnej. Br. Grzegorz po odpuście udaje do Rosji, gdzie został skierowany do pomocy tamtejszemu kościołowi.

 4. Msze święte zamówione zbiorowo:
  • Za zmarłe członkinie Róży kobiet pw. Matki Bożej Pocieszenia – w piątek o godz. 18.00.
  • O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Róży kobiet pw. św. Bronisławy – w niedzielę o godz. 8.30.

 5. Dziękujemy za złożone ofiary w kwocie 2000 zł. na nowe oświetlenie w prezbiterium oraz 1000 zł. na odnowienie naczyń liturgicznych osobom, które pragnęły zachować anonimowość.

 6. Mieszkańcom roli Kosmundy dziękujemy za złożenie ofiary na prąd i na gaz.

 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na Parafialne Radio Ain Karim parafianom z roli Trybałowej. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W najbliższą sobotę o posprzątanie naszej świątyni parafialnej prosimy parafian z roli Syrkowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną. „Bóg i kobieta”. Pod takim hasłem ukazało się najnowsze wydanie Głosu Ojca Pio. Przeczytamy w nim o roli kobiety we wspólnotach Kościoła od samego początku jego istnienia, jej powołaniu, a także powierzonych jej przez Boga zadaniach do wypełnienia. Prosimy o zabranie gratisowych egzemplarzy gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

 9. Dziś jest zapowiedziany wcześniej dzień otwarty Radia Ain Karim. Poświęcenie nowego studia odbędzie się po Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy po każdej Mszy św. do odwiedzenia nowych pomieszczeń radiowych, które znajdują się w domu duszpasterskim.

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…