Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

1 grudnia 2019 r.

I Niedziela Adwentu

 1. Wraz z 1. Niedzielą Adwentu, kościół w Polsce rozpoczyna trzyletni cykl Programu Duszpasterskiego, który jest zatytułowany: „Eucharystia daje życie” Przewodnie hasło obecnego roku brzmi: „Wielka Tajemnica Wiary”. Zachęcamy dzieci z lampionami, a także młodzież oraz dorosłych, do udziału w Mszach św. roratnich, które będą odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Z racji rekolekcji parafialnych najmłodszych parafian zapraszamy na Roraty od czwartku.

 2. Dziękujemy ks. prał. Władysławowi Zązlowi za rozpoczęcie parafialnych rekolekcji adwentowych. Nauki rekolekcyjne potrwają do środy. Msza św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 7.00 i 17.00 oraz o godz. 16.00 w Bogdanówce. Dodatkowa Msza św. dla chorych w środę o godz. 11.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszany rodziców oraz małżeństwa na naukę stanową, natomiast we wtorek młodzież. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 6.30, a także po południu od godz. 16.00. Spowiedź dla chorych w środę od godz.10.30.

 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • we wtorek– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Z tej racji otoczmy naszą modlitwą br. dr Ksawerego Knotza OFMCap, wykładowcę, duszpasterza małżeństw rekolekcjonistę, który będzie obchodził imieniny;
  • w środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
  • w piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
  • w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. w Bogdanówce: tylko w piątek godz. 17.00, a od 16.30 będzie okazja do spowiedzi. W Skomielnej Czarnej spowiedź w piątek od godz. 6.30 oraz po południu od godz. 16.30. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii chorych, do których udamy się od godz. 9.00. Prosimy o przyjazd samochodów dwóch po kapłanów, którzy udadzą się do chorych parafian ze Skomielnej Cz. – dołu i góry.

 5. Msza św. zamówiona zbiorowo: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Róży kobiet pw. św. Katarzyny – w piątek o godz. 17.00.

 6. W grudniu poza parafią będą odprawiane Msze św. greg. za śp. Józefa Wykę.

 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z roli Goryl Niżny. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana we wtorek o godz. 17.00. W najbliższą sobotę o posprzątanie naszej świątyni parafialnej prosimy parafian z roli Bartosowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.

 8. W zakrystii można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 9. Prosimy o zabranie za darmo gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

 10. Zachęcamy do wsparcia kiermaszu świątecznego organizowanego przez wolontariuszy Radia Parafialnego Ain Karim. Do nabycia są własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Uzyskane pieniądze będą przeznaczone na zakup nagród w organizowanym w piątek dla dzieci konkursie mikołajkowym.

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…